• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека

Бібліотека

Режим роботи бібліотеки 9.00 - 15.00

Бібліотекар Крініцька Світлана Миколаївна

Наша бібліотека заснована в 1987 році.

Фонд художньої літератури складає 2783

Фонд підручників 1567

Кількість читачів серед учнів школи складає 83
Ласкаво просимо на сторінку шкільної бібліотеки

Тут книги розумні спокійно живуть У тихій величній світлиці, А двері широкі, відкриті ведуть До знань золотої скарбниці.
Герої романів, легенд, повістей У тиші говорять із нами. В книжках – відкриття всіх великих людей, Думки, що хвилюють віками.
Ведуть нас далеко в незнане книжки, Розрадять, коли нам нелегко. Для нас зберігає їх довгі роки Шкільна бібліотека!
Основні завдання шкільної бібліотеки:

підвищення ролі бібліотеки у навчально-виховному процесі, створення умов, які сприятимуть творчим пошукам учителів та розвитку здібностей учнів;
забезпечення навчально-виховного процесу та самоосвіти засобами бібліотечного та інформаційно-бібліографічного обслуговування учнів, педагогічних працівників та батьків;
виховання уміння самостійно розширювати свої знання;
ознайомлення читачів з різними джерелами інформації та уміння ними користуватися;
формування правової культури читачів, громадськості та патріотизму, пробудження читацької цікавості до історії України та краєзнавства;
формування національної свідомості, розвиненої духовності, моральної, художньо-естетичної, трудової, фізичної, екологічної освіти, всебічне сприяння підвищенню педагогічної майстерності вчителів, удосконалення традиційних та опанування нових бібліотечних технологій та форм масової та індивідуальної роботи, заснованій на особисто-орієнтованому підході до дитини
Головною метою діяльності шкільної бібліотеки є:

- популяризація книг серед учнів,

- формування їх світогляду,

- реальна допомога кожній дитині в задоволенні особистих читацьких інтересів, потреб, запитів.Важлива роль в роботі бібліотеки відводиться:

допомозі у вивченні та засвоєнні навчальних програм з базових дисциплін,
організації навчальної діяльності та дозвілля учнівського колективу, професійному самовизначенню учнів.В нашій бібліотеці можна:

- взяти цікаву книгу;
- розповісти про книгу, яка сподобалась;
- підготувати доповідь, повідомлення або презентацію;
- знайти в мережі Інтернет потрібну для навчання інформацію;
- почитати журнали та енциклопедії;
- виконати домашнє завдання.
Вислови про бібліотеку, бібліотекарів,книги

Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі»..Книги – кораблі думки, які плавають хвилями часу і несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління.
Бекон ФЛюди перестають мислити, коли перестають читати.
Дідро Д.Книги – морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить
Дивнії перлини виносить.
Франко І. Я.Цікаве про книги

Як народилася книга

Книги нас оточують скрізь: і вдома, і в школі, і в бібліотеці... Здається, що вони існували завжди. Але цікаво, що було тоді, коли на світі ще й гадки про книжки не мали?

...Побачила древня людина, який чудовий довкола неї світ — і склала про це пісню. Проспівала й одразу ж забула її. І дуже шкода тієї забутої пісні, бо вона була найпершою і, мабуть, гарною.

Потім людина побачила стадо диких биків — бізонів і порахувала їх. Зраділа, що зуміла полічити, і позначила на землі кількість цих тварин. Ллє тут повіяв вітер і зітер ті позначки.

І тоді людина збагнула, що треба навчитися записувати побачене й придумане так, щоб воно залишалось надовго і щоб про нього могли дізнатися інші.

Люди пробували писати на різних матеріалах. Чудовим матеріалом виявилась глина. З неї можна виліпити будь-яку фігурку, посуд, навіть дім збудувати А ще з глини можна зробити таблички і на них записувати важливі відомості. Та от біда: глина тріскається на сонці, кришиться. Та й незручно носити за собою весь час такі таблички...

На чому тільки не пробували писати наші далекі предки! І на корі — березовому лубі, і на тканині — шовкові, і на залізних пластинах, і навіть на пальмовому листі — папірусі. В Єгипті, на берегах Нілу, це листя нарізали тонкими смужками, склеювали, висушували, скручували в сувої і брали з собою в далекі подорожі.
Справді, пальмове листя виявилось зручним матеріалом для письма, але ж пальми ростуть не скрізь... І люди винайшли пергамент — дуже тонку, спеціально вичинену і відбілену шкіру тварин. Ось тоді вперше й народилося таке диво, як книги. Вони старанно писалися від руки, прикрашалися різними малюнками. Обкладинку виготовляли з дерев’яної дошки, обтягнутої товстою шкірою, оздоблювали її дорогоцінним камінням золотою застібкою. Та коштували книги дуже дорого: за одну книгу можна було виміняти череду корів або табун коней. Зрозуміло, що такі дорогі книги могли бути лише у дуже багатих людей. А потрібні вони були не лише багатіям, адже знання необхідні всім. Як же зробити книгу дешевшою, доступнішою?
Треба було навчитися робити книги швидко, акуратно і у великих кількостях.
І ось у XVI столітті першодрукар Іван Федоров зумів освоїти слов’янське книгодрукування і випустив у світ першу тисячу однакових книг. Але тут виникло ще одне завдання: мало видавати книги — потрібно ще й навчити людей грамоти. І ось Іван Федоров видав у Львові першу слов’янську азбуку, а пізніше — граматику та інші підручники. Так почало поширюватися книжне знання.
Ну, а як же люди винайшли папір? Та можна сказати, що випадково. Засипали у мукомолку паростки бамбука — того самого, що з нього вудочки роблять, — перетерли їх, додали клею і одержане тісто притиснули пласким каменем. Потім камінь підняли, лист просушили і так, зовсім несподівано для себе, побачили, що одержали нову речовину, на якій дуже зручно писати.
Тепер, звичайно, папір виготовляють не з бамбукових паростків, а з інших порід дерева і навіть з ганчір’я. Зі старого паперу — макулатури — теж виходить чудовий папір, на якому друкують і дитячі книжки з малюнками, і дорослі — без малюнків, і газети, й зошити, й листівки...
Ось який довгий і важкий шлях пройшла книга, перш ніж стала такою, якою ти бачиш її тепер.
Мине час, ти виростеш і, може, теж напишеш свою книгу. Ми не знаємо, про що вона буде, — про космічні подорожі, про квіти чи про важливе наукове відкриття. Але ми віримо, що це буде дуже потрібна людям і дужо цікава книга.Цікаві факти про книги

У століття інформаційних технологій ми практично забули, що таке книга. Стара, добра паперова подруга в години навчання або дозвілля. Ви, напевно, пам’ятаєте ще хрускіт сторінок щойно купленої книги, запах чорнила. Мудрість, укладена в її обіймах, окриляє нас. Ось тому пропонуємо вам підбірку — Цікаві факти про книги.

1. У минулі часи книги розташовувалися на полиці по-іншому: корінцем до стіни.
2. Книги про позіхання викликають у вас позіхання.
3. Найсприятливіший вік для навчання читання — 4-6 років. Дітей 6-7 років важче навчити читати.
4. Якщо дитина не навчилася до третього класу читати, її чекає важка доля. Так свідчать результати дослідження, проведені в США.
5. За читанням люди проводять приблизно 6,5 годин на тиждень, телевізор — кращий друг людини — забирає до 14 годин пильної уваги в тиждень.
6. Тобі десять років, а ти погано читаєш? Таким ти і залишишся і в середній школі. Таку формулу вивели вчені мужі з Єльського університету.
7. Щоб створити роман, письменник витратить у середньому 475 годин свого часу. А читач скільки?
8. Тюремні нари надихають: Мігель де Сервантес «Дон Кіхот», «Подорож пілігрима» Джон Баньян, Оскар Уайльд створив «Тюремну сповідь», Ніколо Макіавеллі написав монументального «Государя».
9. У минулі часи книги в бібліотеках приковували ланцюгами для їх кращого збереження.
10. Найактивніші покупці книг в наш час люди старше 45 років.
11. Покупець у книжковому магазині в середньому 8 секунд розглядає передню обкладинку і п’ятнадцять секунд задню.
12. Більше половини, це 68%, покупців книжок жінки.
13. Вісімнадцята сторінка книги — межа інтересу більшості читачів.
14. Книги видавничого дому «Penguin» в м’якій обкладинці були дешевше своїх аналогів у твердій палітурці, що і зробило їх більш доступними.
15. Малограмотність — проблема сучасного суспільства. Економісти порахували, що непрямий убиток щорічно складає 20 мільярдів доларів — втрачений прибуток, низька продуктивність та інші фактори.
16. Читання книг розвиває в людях добрі почуття, такі як волонтерство, благодійність.
17. Людина, яка краде книги називається бібліоклептоманом. Найвідомішим був Стівен Блумберг, який викрав 23 000 (!) Рідкісних книг з 268 бібліотек. Цікавий факт — його колекція оцінювалася в 20 мільйонів доларів!
18. «Книжковий хробак» — це крихітні комахи, що харчуються книжковими корінцями.День пам'яті жертв Голокосту

27 січня відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року.

У Буківському НВК бібліотекарем, Криніцькою С.М., було проведено бібліотечний урок у 10 класі "Трагедія Голокосту - найтяжчий злочин проти людства"

/Files/images/2016-2017_navchalniy_rk/holokost/IMG_20170127_095104.jpg/Files/images/2016-2017_navchalniy_rk/holokost/IMG_20170127_094646.jpg/Files/images/2016-2017_navchalniy_rk/holokost/IMG_20170127_093419.jpg


День української писемності та мови

9 листопада відбулося відкриття VІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Шевченка урочистою лінійкою, присвяченою Дню української писемності та мови. Учні 11 класу розповіли про історію розвитку української мови. Всі присутні переглянули відеоролик
"Мова - духовне багатство народу"

/Files/images/2016-2017_navchalniy_rk/den_movi/20161109_082652.jpg/Files/images/2016-2017_navchalniy_rk/den_movi/20161109_083411.jpg/Files/images/2016-2017_navchalniy_rk/den_movi/20161109_083552.jpg/Files/images/2016-2017_navchalniy_rk/den_movi/20161109_083602.jpgУ зв'язку з 75-ми роковинами трагедії Бабиного Яру, 29 вересня у Буківському НВК пройшов захід "Уроки пам'яті трагедії Бабиного Яру та "бабиних ярів" України", який підготували бібліотекар Криніцька Світлана Миколаївна та мерія школи.

У кінці заходу школярі вшанували пам'ять жертв Голокосту хвилиною мовчання.

/Files/images/2016-2017_navchalniy_rk/golokost/SAM_6371.JPG/Files/images/2016-2017_navchalniy_rk/golokost/SAM_6369.JPG/Files/images/2016-2017_navchalniy_rk/golokost/SAM_6362.JPG/Files/images/2016-2017_navchalniy_rk/golokost/SAM_6363.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 353

Коментарi